5 aplikací, které ocení každý cestovatel

Mobilní aplikace cestování rozhodně usnadní, foto: Pixabay

Cestování v době, kdy byla jediným vodítkem papírová mapa, mělo něco do sebe. Bylo to dobrodružné, romantické a autentické. A chvílemi taky pořádně stresující. Dneska naštěstí můžeme nechat stres doma a toulky cizími kraji si užít naplno. Když už ty chytré telefony máme, tak proč je pořádně nevyužít a neusnadnit si cestovatelský život? Přinášíme přehled pěti aplikací, které by v mobilu neměly chybět nikomu, kdo se chystá do světa. A nezáleží na tom, jestli je vaším cílem rušné velkoměsto, odlehlá divočina nebo slunečná pláž.

Citymapper

Citymapper je aplikace, díky které se lépe zorientujete ve městech po celém světě. Funguje na stejném principu jako například Google mapy, ale obsahuje oproti nim víc informací. V aplikaci se tak například dozvíte přesné časy odjezdů vlaků nebo autobusů a snadno s ní najdete nejbližší cyklostezky. Zároveň se vždy snaží vyhledat nejlepší trasu, kterou by ve městě použili sami místní. Takže už se vám nebude stávat, že se dostanete do čtvrtí, kde byste být opravdu nechtěli. Samozřejmě vám spočítá i čas, který na cestě strávíte a aktualizuje ho každou minutu. Aplikace je velice jednoduchá, takže i ti méně technicky zdatní si s ní jistě bez problémů poradí.

Duolingo

Asi nikdo nepochybuje o tom, jak jsou jazyky při cestování důležité. Proto je třeba se v nich neustále zlepšovat a osvěžovat si znalosti, s čímž pomůže právě Duolingo. Tuto aplikaci pro samostudium jazyků používá už více než 70 milionů lidí. Jak tvrdí sami tvůrci, učení má probíhat zábavnou formou, takže uživatelům připadá spíš, že hrají hru, než že se učí cizí jazyk. Překládáte krátké větičky a slovíčka, popisujete obrázky, posloucháte různé fráze a někdy je i sami namlouváte na mikrofon. Za každý úspěch sbíráte body a zpřístupňuje se vám vyšší level. A koho motivuje, když se může porovnat se svými blízkými, ten může aplikaci propojit s Facebookem a soupeřit s přáteli.

Live Trekker

Tato aplikace vlastně tak trochu nahrazuje klasický cestovatelský deník. Když vyrazíte na výlet, zapisuje vám na mapě červenou barvou přesnou trasu, kterou jdete. Kromě toho sleduje také vaši rychlost a nadmořskou výšku, ve které se pohybujete, což z ní dělá skvělého společníka pro akční cestovatele zdolávající horské vrcholy. Je to ale super aplikace i jen na procházku městem, aspoň se pak můžete podívat, kde všude jste se potulovali. Cestou si do „deníčku” můžete také přidávat fotky, video, různé zvuky a zapisovat si své pocity, takže v tomto ohledu se jedná opravdu o všestrannou aplikaci.

Wolfram Sun Exposure

Jak dlouho můžete zůstat na sluníčku, abyste se nespálili? Každý to má jinak a většina z nás se stejně po návratu z dovolené začne do několika dní loupat. Tomu ale můžete předejít díky aplikaci Wolfram Sun Exposure. Zadáte svůj typ pleti a aplikace vám spočítá, jak dlouho se můžete slunit. Bere přitom v úvahu nejen to, jaký faktor krému jste použili, ale také denní dobu nebo oblast, kde se nacházíte. Dokonce vám i doporučí, jaký ochranný faktor byste měli použít, abyste se nespálili. Kromě toho se z aplikace dozvíte i předpověď UV záření, v kolik hodin vyjde (a zapadne) slunce a jaké budete mít v příštích dnech počasí.

Sygic Travel

Asi všechny cestovatele zajímá, co je v okolí zajímavého a kam se nejlépe vydat na výlet. S aplikací Sygic Travel už vám žádné zajímavé místo neuteče. Stačí si jen na mapě vybrat lokalitu, která vás zajímá a hned máte kupu nápadů na výlet. Po kliknutí na místo, které vás zaujalo, se vám zobrazí všechny potřebné informace o otevíracích hodinách, vstupném i s odkazy na internetové stránky, kde se případně můžete dozvědět víc. Aplikace vám kromě toho ale u každé destinace spočítá i čas, který byste měli na její návštěvu počítat, což je ideální pro ty, kteří rádi plánují věci dopředu a přesně na čas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *