Exotika z celého světa na jednom místě – to je Port Aventura

V čínské části si přijdou na své milovníci vysoké hladiny adrenalinu
V čínské části si přijdou na své milovníci vysoké hladiny adrenalinu

Zažít atmosféru Mexika, Číny nebo Polynésie na jednom místě není nemožné. A dokonce kvůli tomu není potřeba opustit Evropu, stačí se vydat do jednoho z největších zábavních parků v Evropě – do španělské Port Aventury. Je to ráj jak pro děti, tak pro dospělé.

Park leží asi hodinu cesty na jih od Barcelony, nedaleko přímořského letoviska Salou. Rozloha o více než 100 hektarech je rozdělena do šesti tematických částí: Polynésie, Mexiko, Čína, divoký západ, Středomoří a SésamoAventura, kde si zábavu užijí hlavně děti.

Každá část se snaží o co nejvěrnější napodobení té které architektury a atmosféry. Ve Středomoří najdeme úzké uličky s bílými domky, v Polynésii zase chýše zakryté palmovými listy a sochy obklopující sopku a vodopády. Divoký západ jako by vypadl z typického westernu, v Číně se pak nachází povedené rekonstrukce Zakázaného města a části Velké čínské zdi. Ani Mexiko nezůstává s replikami mayských staveb pozadu, prohlédnout si můžete třeba Chichen Itzá.

Pokud jde o atrakce, Čína se pyšní například nejvyšší (76 m) a nejrychlejší (134 km/h) horskou dráhou v Evropě, na kterou se ale rozhodně neodváží každý – třeba mě stačil pohled z uctivé vzdálenosti. Na další zase dosáhnete nulové gravitace. Pamatujete si ještě Krok za krokem a atrakci z úvodní znělky, kterou obdivuje snad každé dítě? Přesně taková je i v Port Aventuře, v polynéské části – na několika vagónech se ze stěny sopky svezete přímo do vody.

Kromě všemožných atrakcí park láká taky na velkolepé show. Jednou z nejzajímavějších je asi ta, která se odehrává v Mexiku v Templo del fuego, neboli „Chrámu ohně“. Jak už název napovídá, o oheň tu rozhodně není nouze. Může se vám stát, tak jako nám, že se vám slabší povahy budou strachy krčit za zády.

Součástí Port Aventury je také vodní park Costa Caribe, čili „Karibské pobřeží“, otevřený teprve nedávno. Už teď ale hrdě prohlašuje, že vlastní nejvyšší skluzavku v Evropě, na které si užijete volný pád. Port Aventura je nepochybně perfektní výlet pro ty, kteří cestují do Katalánska a chtějí si trochu zvednout adrenalin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *