Fotogalerie: Nejkrásnější ostrovy světa

Každá země na světě má své nezaměnitelné kouzlo a to samé platí dokonce i o jednotlivých ostrovech. Některé vyzývají k odpočinku na pláži, jiné jsou jako stvořené pro milovníky kopců, hor a sopek a další zase nabízejí velké kulturní bohatství. Server Tripadvisor na svých stránkách sestavil žebříček deseti nejkrásnějších ostrovů světa, které jsou snem téměř každého cestovatele.

Maui, Havajské ostrovy

Druhý největší ostrov Havajského souostroví je pro středoevropany v podstatě synonymem pro ráj na zemi. Rozlohou docela malý ostrov skrývá jak nádherné pláže, tak deštné lesy nebo sopky. Prostě pro každého něco. Ideální doba na návštěvu je během léta, kdy tam nejméně prší.

Maui, Havajské ostrovy
Maui, Havajské ostrovy

Santorini, Řecko

Když se řekne řecká architektura, většině z nás se okamžitě vybaví bílé budovy s modrými okny a střechami, jaké najdeme právě na Santorini. Většina lidí se na tento malý ostrov severně od Kréty vydává jen na jeden den, aby se pokochali pohledem na tyto domky. Hlavní sezóna je tu od května do září, kdy se můžete těšit na dlouhé slunečné dny.

Santorini, Řecko
Santorini, Řecko

Jamajka

Reggae, rastafariáni a marihuana. Tak nějak vypadá představa, které se stále ještě většina lidí drží. Při bližším pohledu ale na ostrově najdeme i krásné pláže, vodopády nebo i řeku plnou krokodýlů. Stačí si jen vybrat. Tak jako na většinu ostrovů v Karibiku se sem jezdí hlavně přes zimu, kdy se vyhnete sezóně dešťů a teploty jsou okolo 28 stupňů Celsia.

Jamaika
Jamaika

Providenciales, Turks a Caicos

Providenciales, zkráceně také Provo, je nejturističtější ostrov souostroví Turks a Caicos. Není to nic pro milovníky historie, protože nejstarší „památky“ tu stojí několik desítek let. Příznivci klasické plážové dovolené si ale rozhodně na své přijdou. Vydejte se sem během léta, kdy se vyhnete dešťům a případným hurikánům.

Turks a Caicos
Turks a Caicos

Bali, Indonésie

Hinduistický ostrov má své kouzlo s množstvím větších i menších chrámů, rýžových polí, deštných pralesů i činných sopek. Jižní část ostrova je poseta hotelovými resorty, zatímco na severu najdete tradiční kulturu Bali. Nejlepší doba pro návštěvu je během léta, kdy probíhá období sucha.

Bali, Indonésie
Bali, Indonésie

Mallorka, Španělsko

Největší a také nejnavštěvovanější z Baleárských ostrovů je oblíbený mezi těmi, kteří rádi chodí po kopcích, ale také jezdí na kole. Pro tyto aktivity je nejlepší roční dobou jaro, kdy tu všechno krásně kvete a zároveň ještě není příliš velké horko. V letních měsících sem většina lidí jezdí za koupáním.

Mallorca, Španělsko
Mallorca, Španělsko

Mauricius

Ostrovní stát Mauricius leží nedaleko Madagaskaru, obklopený Indickým oceánem skrývajícím korálové útesy plné podmořského života. Kromě nádherných pláží ostrov může nabídnout i zajímavé vnitrozemí s deštnými pralesy a vodopády. Hlavní město Port Luis zase ocení milovníci historie. Na Mauricius se můžete vypravit během celého roku, pozor jen na leden a únor, kdy je tu nejvyšší riziko tropických bouří.

Mauricius
Mauricius

Phuket, Thajsko

Největší thajský ostrov je také jednou z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí země. I přes nápor turistů si stále zachovává krásné bílé písečné pláže, které jsou pro thajské ostrovy tak typické. Na ostrově si najdou své oblíbené místo jak vyznavači rušného nočního života, tak i ti, kteří vyhledávají spíš klid. Nejlepší doba na návštěvu je během naší zimy, takže je to ideální místo, kam utéct za sluncem.

Phuket, Thajsko
Phuket, Thajsko

Bora Bora, Francouzská Polynése

Sen mnoha z nás leží uprostřed Tichého oceánu. Bora Bora je vyhledávanou destinací nejen pro novomanžele na svatební cestě, ale i pro dobrodruhy, kteří hledají akční dovolenou. Od úchvatného šnorchlování v teplém oceánu je to jen kousek do hor porostlých stále zelenými pralesy. Nejslunečnější počasí tady můžete očekávat zhruba od června do října, kdy jsou i teploty nejpříjemnější.

Bora Bora, Francouzská polynésie
Bora Bora, Francouzská polynésie

Fernando de Noronha, Brazílie

Ostrov a zároveň i stejnojmenné souostroví leží asi 350 kilometrů od brazilského pobřeží. Část jeho území a okolní voda je chráněná UNESCEM. Vydat by se sem měli hlavně zájemci o potápění, kteří tu mohou narazit na delfíny, ale také mořské želvy. Nudit se ale nebudete ani ve vnitrozemí, kde se můžete projít po některé z mnoha ekologických stezek. Ostrov je vhodný k návštěvě v podstatě celoročně.

Fernando de Noronha, Brazílie
Fernando de Noronha, Brazílie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *