Na Jamajku jeďte za vodopády, krokodýly i rumem

Dunn´s River Falls patří mezi nejnavštěvovanější místa, foto: Xlonv00 (Vlastní dílo), licence CC BY-SA 3.0 prostřednictvím Wikimedia Commons
Dunn´s River Falls patří mezi nejnavštěvovanější místa, foto: Xlonv00 (Vlastní dílo), licence CC BY-SA 3.0 prostřednictvím Wikimedia Commons

Jamajka, to jsou pro většinu lidí hlavně dredatí domorodci kouřící marihuanu a poslouchající všudypřítomné reggae. Pokud se ale na tento karibský ostrov podíváme z trochu jiné perspektivy, objevíme v něm tropický ráj, který by byla škoda opomíjet.

Většina návštěvníků míří do města Negril, které leží v západním cípu země. Je to klasické turistické letovisko plné hotelů, barů a obchodů. Jeho dominantou je sedmimílová pláž pokrytá zlatým pískem, přesně jak člověk od ostrova v Karibiku očekává. Velkým lákadlem je kromě toho také bar Rick´s Café, kam se zase všichni sjíždějí pozorovat západ slunce a mladé Jamajčany skákající z útesu do moře.

Byl by ale hřích strávit celou dovolenou jen v Negrilu. Pokud vám v žilách koluje nevybitý adrenalin, můžete se vydat na jih k řece Black River. Ta se proslavila zejména safari, při kterých sledujete krokodýly přímo ve volné přírodě. A kdo by po takovém zážitku potřeboval trochu vzpruhu, nedaleko se nachází výrobna světoznámého jamajského rumu. Tak proč nezajít na ochutnávku?

Při návštěvě Jamajky byste určitě neměli minout ani vodopády Dunn´s River Falls na severním pobřeží nedaleko Ocho Ríos. Ano, je pravda, že jsou poměrně turisticky vytížené, ale pokud si jejich návštěvu naplánujete na brzké ráno, davy lidí minete. Alternativou pak můžou být YS Falls, které tolik cestovatelů nenavštěvuje. Najdete je v jihozápadní části ostrova, takže je můžete zařadit třeba do výletu za krokodýly.

Na Jamajce můžete pozorovat krokodýly ve volné přírodě, foto: Mattstone911 (Vlastní dílo), licence CC BY-SA 3.0 prostřednictvím Wikimedia Commons
Na Jamajce můžete pozorovat krokodýly ve volné přírodě, foto: Mattstone911 (Vlastní dílo), licence CC BY-SA 3.0 prostřednictvím Wikimedia Commons

Mezi nejkrásnější místa na Jamajce patří také městečko Port Antonio na severovýchodním pobřeží. Turisty láká jak jeho bohatá historie, tak i poloha mezi Karibským mořem a Modrými horami. Proto je oblíbenou základnou právě pro výlety do hor. Ty jsou známé hlavně díky kávě, která se tu pěstuje. Zajímavé navíc je, že z nejvyššího vrcholku Blue Mountain Peak (2256 m. n. m.) je vidět nejen jižní a severní pobřeží ostrova, ale za jasného dne je možné dohlédnout i na kubánské břehy.

Jediná oblast, která se všeobecně pro cestování příliš nedoporučuje, je hlavní město Kingston. Zejména některé jeho čtvrti nejsou příliš bezpečné a turisté by tam měli být velice ostražití. Pokud tedy oželíte návštěvu Muzea Boba Marleyho, můžete Kingston s klidným srdcem vynechat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *