Jeden den ve Vancouveru: město, příroda i indiánská kultura

Pohled na centrum Vancouveru, foto: Iva
Pohled na centrum Vancouveru za deštivého dne, foto: Iva

I když je hlavním městem Britské Kolumbie Victoria, většina turistů míří do většího a známějšího Vancouveru. Toto multikulturní centrum západní Kanady má totiž co nabídnout a určitě stojí za návštěvu. Jedinou nevýhodou je, že tu často prší, hlavně v zimě. V době, kdy je zbytek země pod sněhem a bojuje s dvacetistupňovým mrazem, jsou ve Vancouveru teploty okolo nuly a srážky na denním pořádku. Mít po ruce deštník se tedy bezesporu vyplatí. Ideální doba na návštěvu města je během letních měsíců, kdy déšť vystřídá slunečná obloha.

Spousta návštěvníků do města přijede na jeden nebo dva dny. Je těžké se pak rozhodnout, co v tak krátké době vidět. Proč tedy nezačít den procházkou po centru, kde si můžete dát snídani v jedné z mnoha kaváren?

Odtud je to pak jen přes most na Granville Island. Původně industriální oblast Vancouveru byla kompletně přeměněná na nákupní. Hlavním lákadlem jsou místní farmářské trhy, kde seženete čerstvé suroviny, od ovoce a zeleniny, přes maso, až po pečivo. Kromě toho je Granville známý i jako umělecká čtvrť. Můžete navštívit různé galerie nebo divadelní představení. A až dostanete hlad, jednoduše zajděte některé ze zdejších restaurací.

Ve Stanley Parku na vás čeká i kus historie, foto: Iva
Ve Stanley Parku na vás čeká i kus historie, foto: Iva

Cestou zpátky přes most a skrz centrum se pak dostanete rovnou do přírody. Na takovém menším poloostrůvku se tu nachází Stanley Park, který je zároveň největším městským parkem v celé Kanadě. Běhat nebo jezdit na kolečkových bruslích sem chodí i mnoho místních.

Při hezkém počasí je nasnadě asi osmikilometrová procházka podél břehu, kde máte výhled na město a navíc okolo vás voní moře. Pro koho je osm kilometrů pěšky moc, může si půjčit kolo, na kterém si okruh projede. Na menším prostranství nedaleko vstupu do parku se tyčí devět indiánských totemů, které místu dodávají tak trochu magický ráz. V obchůdku tu budete moct nakoupit i množství suvenýrů, jako jsou indiánské obrázky, sošky a tak dále.

Na Stanley Parku je milé, že v něm najdete program i pro deštivé dny. Místní akvárium je jednou z největších atrakcí Vancouveru, kde se zabaví jak děti, tak i dospělí. Vstupné je sice trochu dražší, ale odměnou vám budou zajímavé expozice nejen ryb, ale i dalších vodních živočichů.

Po nabitém dni není nic lepšího, než zalézt do příjemné hospůdky, dát si pivo nebo víno a něco dobrého k večeři. Zamiřte proto do čtvrti Gastown, kde si budete připadat jako v Evropě. Je to nejstarší část Vancouveru, která byla postavená podle britského vzoru a zachovala si svou původní tvář s cihlovými domy a dlážděnými ulicemi. Večer po práci se tu rádi scházejí místní, aby se nad skleničkou odreagovali. Přisedněte a seznamte se se životem ve Vancouveru zblízka!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *