Pět důvodů, proč jet do Karibiku v létě

Léto nabízí vyšší teploty a vylidněné pláže, foto: Hans Hillewaert, licence CC BY-SA 3.0 prostřednictvím Wikimedia Commons
Léto nabízí vyšší teploty a vylidněné pláže, foto: Hans Hillewaert, licence CC BY-SA 3.0 prostřednictvím Wikimedia Commons

Většina lidí se vydává na exotickou dovolenou do Karibiku v zimních měsících. Ano, dává to smysl… U nás je sychravo, zatímco tam panuje hlavní sezóna plná slunce a pohody. Vyjet na některý karibský ostrov v létě má ale také něco do sebe a najde se spousta lidí, kteří tomu i dávají přednost. Tady je pět důvodů, proč je lepší tyto země navštívit v letních měsících.

  1. Méně turistů

Jak už bylo řečeno, hlavní sezóna probíhá přes zimu, tedy zhruba od listopadu do dubna. To však také znamená, že sem za sluncem míří davy lidí. Když se naopak rozhodnete vycestovat v období od června do října, máte jistotu, že na plážích nebude hlava na hlavě a v obchodech nebudete muset stát dlouhé fronty.

  1. Příznivější ceny

S menším počtem turistů souvisí také nižší ceny. Hotely na tuto dobu zlevňují, v restauracích se najíte za méně peněz i jednotlivé výlety seženete klidně za polovinu. Je to období, kdy všichni bojují o zákazníky, tak není problém občas něco usmlouvat.

  1. Vše je zelené

Během léta je v Karibiku období dešťů. Není však třeba se toho bát, v drtivé většině případů se jedná sice o prudké, ale také velice krátké lijáky. Málokdy přesáhnou hodinu nebo dvě. Neznamená to tedy, že by vám déšť zkazil celou dovolenou, ale spíš vždy k večeru po slunečném dni svlaží vyprahlou půdu. Proto je v téhle roční době také všechno tak krásně zelené, nic není suché.

  1. Vyšší teploty

Ačkoli je řeč o tropickém podnebném pásu, pořád leží oblast Karibského moře na severní polokouli. To znamená, že teploty jsou tu během léta o něco málo vyšší než v zimě. Zatímco v lednu nebo únoru je na většině ostrovů okolo 25 až 28 stupňů, v červenci a srpnu teploměr ukazuje až k 35 stupňům Celsia. Někdo to samozřejmě může považovat za nevýhodu, ale kdo se nepřijel na dovolenou pořádně opálit?

  1. Množství festivalů

Aby i v letní sezóně ostrovy nalákaly turisty, pořádají různé festivaly. Ty návštěvníkům představují místní historii, kulturu, hudbu nebo tradiční jídlo. Ukazují tak, že mají co nabídnout i v méně rušnou roční dobu. Pokud se sem proto vydáte v červnu až září, máte kolikrát o zábavu postaráno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *