Smažené kobylky nebo ovoce se špetkou chilli: vítejte v Mexiku

Smažené kobylky jsou specialitou mexického regionu Oaxaca, zdroj: Keithk (Vlastní dílo) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], prostřednictvím Wikimedia Commons
Smažené kobylky jsou specialitou mexického regionu Oaxaca, zdroj: Keithk (Vlastní dílo) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], prostřednictvím Wikimedia Commons
Co se vám vybaví, když přijde řeč na mexickou kuchyni? Většinou to nejspíš budou různě plněné tortilly, pikantní tacos, guacamole nebo tequila. Pravdou ale je, že Mexiko je (nejen) z kulinárního hlediska daleko pestřejší zemí, než by se na první pohled mohlo zdát a člověka mnohdy dokáže pořádně překvapit. Ochutnávání exotických lahůdek k cestování neodmyslitelně patří, proto přináším přehled několika netradičních jídel, na která v této zemi narazíte.

Jugo verde

V doslovném překladu se jedná o „zelený džus“. Mexičané v tomhle drinku jednoduše rozmixují zeleninu, která je v dané sezóně právě dostupná, přičemž základ většinou tvoří celer. Občas do něj přidávají také šťávu z citronu či pomeranče. Je to vitamínová bomba, a i když vždycky nemusí vypadat úplně lákavě, chutná opravdu dobře.

Kobylky

Za prvé je nutné zdůraznit, že na tuto pochoutku nenarazíte v celém Mexiku, ale jen v regionu Oaxaca, který je kobylkami proslulý. Podávají se smažené nebo pečené, obalené jak jinak než v pikantním koření. Dokonce si můžete vybrat i velikost – od malých po pořádně velké. Říká se, že chutnají jako oříšky, tak to přeci nemůže být tak špatné.

Ovoce s chilli

Co by to bylo za Mexiko, kdyby v každém jídle nebylo aspoň trochu toho chilli. Ač se to může na první pohled zdát jako prapodivná kombinace dvou naprosto protikladných surovin, výsledek je skutečně zajímavý. A Mexičané na čerstvé ovoce posypané chilli kořením nedají dopustit, objevíte ho opravdu často.

Sušené mango s chilli

Obdoba předchozího, jen posunutá na jinou úroveň. Mango usušením získá ještě sladší chuť, než má jako čerstvé.  Chutná pak spíš jako nějaký druh bonbónu, ovšem s příchutí chilli papriček. I proto ho většinou najdete u stánku s cukrovinkami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *