Studium španělštiny v Mexiku je zážitek na celý život

Pláž v Playa del Carmen, foto: Iva
Pláž v Playa del Carmen, foto: Iva

Ne nadarmo se říká, že za pár týdnů studia cizího jazyka v zahraničí se člověk zlepší v podstatě stejně, jako kdyby se rok učil doma. Rozhodla jsem se to proto taky vyzkoušet a konečně po několika letech udělat pokrok ve španělštině. Bez dlouhého rozmýšlení jsem si vybrala Mexiko, konkrétně město Playa del Carmen na pobřeží Karibiku.

Z mnoha možností kurzů jsem zvolila takový, kde kromě školy budu mít dostatek volného času na poznávání okolí i polehávání na pláži (co si budeme povídat, moře je jedním z hlavních důvodů, proč se do Mexika jezdí). Hodiny španělštiny jsem tedy měla od pondělí do čtvrtka a to jen dopoledne. Ubytování jsem měla zajištěné od školy v celkem luxusním hotelu, kde mi společnost na pokoji dělala brazilská spolužačka.

Ze začátku jsem měla trochu strach odjet tam sama, ale hned první den vzaly mé obavy za své. Ve stejnou dobu jako já tam studovalo dalších asi 20 lidí z celého světa (60 % z nich ale bylo z Německa). Já jsem byla jak jinak než jediná Češka široko daleko. Tím, že tam každý přijel sám a nikdo nikoho neznal, se z nás stala dobrá parta. I učitelé se nám snažili pobyt co nejvíc zpříjemnit, párkrát jsme výuku spojili třeba se snídaní.

Prostory školy připomínaly tropickou zahradu foto: Iva
Prostory školy připomínaly tropickou zahradu foto: Iva

Samotné město Playa del Carmen je poměrně rozlehlé. Moje škola naštěstí ležela jen pár ulic od centra plného restaurací a obchodů i od pláže. Když se člověk prošel centrem, bylo na první pohled jasné, odkud pochází většina turistů. Všechny ceny jsou uváděné nejen v mexických pesos, ale i v amerických dolarech. Milovníci kávy si mohou vybrat z jednoho z několika Starbucksů, nechybí ani zmrzlina Haagen Dazs nebo McDonald´s. Kdo ale chce, najde si i typicky mexická místa, kam zajít. My jsme si našli oblíbenou restauraci hned u školy. Dělali tam výborné tortilly a fajitas, k tomu nějaký ten koktejl…

Volný čas jsem nejčastěji trávila samozřejmě na pláži. V okolí Playa del Carmen je ale několik zajímavých míst, kam stojí za to vyrazit. Jedním z nich je Akumal, kam se lidé sjíždějí kvůli šnorchlování se želvami. Nemusíte plavat ani daleko od břehu a máte skoro jistotu, že pár želv uvidíte. Dalším místem, který nikdo v okolí Playa del Carmen nesmí vynechat, je Tulum. To je archeologické naleziště, které jako jediné leží přímo u moře. Kromě toho škola několikrát v týdnu organizuje třeba kurzy salsy, prohlídku města nebo menší výlety po okolí. Každý víkend se navíc pro zájemce konají větší výlety například do Chichén Itzá nebo do nedaleké Coby.

Já jsem strávila v Playa del Carmen dva týdny, byli ale i lidé, kteří tam studovali třikrát až čtyřikrát déle. I tak si myslím, že za těch čtrnáct dní jsem udělala znatelný pokrok ve španělštině, užila sem si mexické atmosféry, moře i památek dosyta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *