Už i v Hollywoodu mají svého Harryho Pottera

Bradavický hrad je dominantou zábavního parku, foto: Joao Carlos Medau, licence CC BY 2.0 prostřednictvím Wikimedia Commons
Bradavický hrad je dominantou zábavního parku, foto: Joao Carlos Medau, licence CC BY 2.0 prostřednictvím Wikimedia Commons

Kalifornští fanoušci Harryho Pottera mají dneska pořádný důvod k oslavě. Zábavní park Universal Studios Hollywood návštěvníkům totiž nabízí novou atrakci. Čarodějnický svět Harryho Pottera, jak se zábavní novinka jmenuje, otevírá právě dnes.

Dominantou jsou jak jinak než Bradavice tyčící se nad vším ostatním a jsou zároveň domovem atrakce s názvem „Harry Potter a zapovězená cesta“. Projdete si chodby a učebny, které znáte z knih i filmů. Máte dokonce možnost na horské dráze vystoupat nad pozemky hradu a prohlédnout si tak všechno i z výšky. A aby byl efekt dokonalý, nasadíte si brýle, které se používají př hraní famfrpálu.

Vyzkoušet tu můžete dokonce první venkovní horskou dráhu celého zábavního parku, která má název „Jízda na hypogrifovi“. Nejdřív je nutné se hypogrifovi umět správně představit, než se k němu přiblížíte, a pak už si jen užíváte jízdu, ve které se podíváte zblízka mimo jiné i k Hagridovu domu.

Pokud vám adrenalinové atrakce nic moc neříkají, můžete strávit klidně celé odpoledne procházkami ulicemi pod hradem, které ve filmu dobře známe jako Prasinky. Zajděte si na něco sladkého na zub do Medového ráje, nakupte v Žertovných předmětech u Taškáře, vyberte si hůlku u Olivandera a ze Soví pošty můžete poslat i pohled s razítkem Prasinek. Až budete mít nakupování dost, zajděte si na máslový ležák do hospody U tří košťat nebo U prasečí hlavy. A nezapomeňte se vyfotit s Bradavickým expresem, který tu taky stojí.

Tento tematický park Harryho Pottera není v Americe první – svého předchůdce už má v Orlandu na Floridě. Přesto je o něj mezi návštěvníky obrovský zájem a vstupenky na první dny se vyprodávají bleskovou rychlostí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *