Pohled na Vancouver

Zažijte Vancouver, než se vydáte do kanadských hor

I když je hlavním městem Britské Kolumbie – nejzápadnější kanadské provincie – Victoria, většina turistů míří do většího a známějšího Vancouveru. Toto multikulturní centrum západní Kanady má totiž co nabídnout a určitě stojí za návštěvu.

Jedinou nevýhodou je, že tu často prší, hlavně v zimě. V době, kdy je zbytek země pod sněhem a bojuje s dvacetistupňovým mrazem, jsou ve Vancouveru teploty okolo nuly a srážky na denním pořádku. Mít po ruce deštník se tedy bezesporu vyplatí. Ideální doba na návštěvu města je během letních měsíců, kdy déšť vystřídá slunečná obloha.

Spousta návštěvníků ve městě stráví jeden nebo dva dny, než zamíří do hor. Je těžké se pak rozhodnout, co v tak krátké době vidět. Proč tedy nezačít den procházkou po centru, kde si můžete dát snídani v jedné z mnoha kaváren?

Za farmářskými trhy na Granville Island

Odtud je to pak jen přes most na Granville Island. Původně industriální oblast Vancouveru byla kompletně přeměněná na moderní nákupní zónu. Hlavním lákadlem jsou místní farmářské trhy, kde seženete čerstvé suroviny, od ovoce a zeleniny, přes maso, až po pečivo.

Kromě toho je Granville známý i jako umělecká čtvrť. Můžete navštívit různé galerie nebo divadelní představení. A až dostanete hlad, jednoduše zajděte do jedné z místních restaurací nebo kaváren.

Tržnice na Granville Island
Farmářské trhy na Granville Island jsou ve Vancouveru vyhlášené

Stanley Park – největší městská zeleň v Kanadě

Totemy ve Stanley Parku
Totemy ve Stanley Parku připomínají kulturu původních obyvatel Kanady

Cestou zpátky přes most a skrz centrum se pak dostanete rovnou do přírody. Na takovém menším poloostrůvku se tu nachází Stanley Park, který je zároveň největším městským parkem v celé Kanadě. Běhat nebo jezdit na kolečkových bruslích sem chodí i mnoho místních.

Při hezkém počasí je nasnadě asi osmikilometrová procházka podél pobřeží oceánu, kde máte výhled na město a navíc okolo vás voní moře. Pro koho je osm kilometrů pěšky moc, může si půjčit kolo, na kterém si okruh projede. Na menším prostranství nedaleko vstupu do parku se tyčí devět indiánských totemů, které místu dodávají tak trochu magický ráz. V obchůdku tu budete moct nakoupit i množství suvenýrů, jako jsou indiánské obrázky, sošky a tak dále.

Na Stanley Parku je milé, že v něm najdete program i pro deštivé dny. Místní akvárium je jednou z největších atrakcí Vancouveru, kde se zabaví jak děti, tak dospělí. Vstupné je sice trochu dražší, ale odměnou vám budou zajímavé expozice nejen ryb, ale i dalších vodních živočichů.

Kde zakončit den? Jedině v Gastownu!

Po nabitém dni není nic lepšího, než zalézt do příjemné hospůdky, dát si pivo nebo víno a něco dobrého k večeři. Zamiřte proto do čtvrti Gastown, kde si budete připadat jako v Evropě.

Je to nejstarší část Vancouveru, která byla postavená podle britského vzoru a zachovala si svou původní tvář s cihlovými domy a dlážděnými ulicemi. Večer po práci se tu rádi scházejí místní, aby se nad skleničkou odreagovali. Přisedněte a seznamte se se životem ve Vancouveru zblízka!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *